Starożytni Słowianie – runy z Mikorzyna

Starożytni Słowianie - runy z Mikorzyna

Starożytni Słowianie to można powiedzieć pradawny, tajemniczy a nawet mityczny lud. Za którego wyginięcie  i nie możność bliższego poznania wielu obwinia średniowieczny kościół.

słowianie mikorzyn

We wsi Mikorzyn (p. Kępno) w latach 1855-56 miało dojść do sensacyjnego odkrycia dwóch chłopów nieckowatych kamieni z wizerunkami domniemanych. Wśród okolicznych mieszkańców wioski można było słyszeć pogłoski że kilkadziesiąt lat wcześniej odkryto podobne kamienie które zostały wmurowane w fundamenty karczmy. Latem 1856 r. rozeszła się wieść o znalezieniu kolejnych kamieniu w lasku brzozowym pod rosnącym w nim dębem.

Pierwszy kamień przedstawia boga Prowe i 13 znaków runicznych, drugi odzwierciedla konia i 21 runicznych. magicznych zdobień. Drugi z kamieni to koń z rzekomymi zaklęciami którymi według legend, a może wymysłów a, może i pradawnych mocy którymi starożytni Słowianie władali jak wiedźmy na miotłach. Wielu wierzy w teorie że kamienie z Mikorzyna są dowodem na istnienie pisma słowiańskiego.

Kamienie mikorzyńskie

Pierwszy kamień (od lewej) to płasko rzeźbę kamienną z wizerunkiem Boga. Był kształcie nieprecyzyjnego owalu. Kamienie idealnie mieściły się w dłoni. mieścił Takie opowieści dawno krążyły wśród ludzi, gdy krewny rzekomego odkrywcy udzielił wywiadu, Niestety żadnego upublicznionego wywiadu w kronikach archiwalnych gazet lokalnych nie ma. 

Drugi z kamieni to koń z zaklęciami zapisanymi na runach storzony przez magów Słowian do odpędzania chorób i zła.

Teorie te mają w sobie coś intrygującego ale zarazem bardzo nierealnego i nie prawdopodobnego. Wydarzenie miało to miejsce ponad 150 lat temu, więc ciężko będzie cokolwiek komukolwiek udowodnić w związku z tymi kamieni. 

A moja wymyślona teoria teoria jest jedna i realna, wręcz oczywista... Otóż wg mnie te kamienie mogły zostać wyrzeźbione dawno dawno temu. Nie wykluczając możliwości starożytnego pochodzenia tych kamieni, dalsze dopowiedzenia są dla mnie co najmniej komiczne a inie poważne zarazem. Przedstawiają raczej pasącą się zwierzyn.e. Która jest czujna i usłyszała kogoś nieopodal jak się przygląda,  nogę ma uniesioną a uszami odwrócona jest jakby nasłuchiwała czy idzie drapieżnik, taką postawę przyjmują wszystkie z rodziny antylopy zwierzęta od saren po łosie. Pozwala im to szybciej i precyzyjnie określić gdzie jest przeciwnik.

Kamień po lewej - sprawia wrażenie jakby postać na nim była starożytnym polującym może słowiańskim myśliwym z bumerangiem bądź inną bronią.

Kamienie Mikorzyńskie

Pierwszy kamień (od lewej) to płasko rzeźbę kamienną z wizerunkiem Boga. Był kształcie nieprecyzyjnego owalu. Kamienie idealnie mieściły się w dłoni. mieścił Takie opowieści dawno krążyły wśród ludzi, gdy krewny rzekomego odkrywcy udzielił wywiadu, Niestety żadnego upublicznionego wywiadu w kronikach archiwalnych gazet lokalnych nie ma. Drugi z kamieni to koń z zaklęciami zapisanymi na runach stworzony przez magów Słowian do odpędzania chorób i zła.

Teorie te mają w sobie coś intrygującego ale zarazem bardzo nierealnego i nie prawdopodobnego. Wydarzenie miało to miejsce ponad 150 lat temu, więc ciężko będzie cokolwiek komukolwiek udowodnić w związku z tymi kamieni. A moja wymyślona teoria teoria jest jedna i realna, wręcz oczywista... Otóż wg mnie te kamienie mogły zostać wyrzeźbione dawno dawno temu. Nie wykluczając możliwości starożytnego pochodzenia tych kamieni, dalsze dopowiedzenia są dla mnie co najmniej komiczne a inie poważne zarazem. Przedstawiają raczej pasącą się zwierzyn.e. Która jest czujna i usłyszała kogoś nieopodal jak się przygląda,  nogę ma uniesioną a uszami odwrócona jest jakby nasłuchiwała czy idzie drapieżnik, taką postawę przyjmują wszystkie z rodziny antylopy zwierzęta od saren po łosie. Pozwala im to szybciej i precyzyjnie określić gdzie jest przeciwnik.

Kamień po lewej - sprawia wrażenie jakby postać na nim była starożytnym polującym może słowiańskim myśliwym z bumerangiem bądź inną bronią.

 • Czarownice ostatni proces w Europie

  Czarownice spalone na stosie  – ostatni proces w Europie Doruchów – wieś położona na południu wielkopolski, przez niektórych nazywany “polski Salem” […]

 • Polska 1939 r. Zdrada II wojna,

  zdrada? Polska 1939 rok Dnia 1 września 1939 r. mija kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Myśląc o niej, większość […]

 • Wincenty Niemojowski Wincenty Niemojowski herbu Wierusz

  Wincenty Niemojowski herbu Wierusz Urodził się 5 kwietnia 1784 w Słupi, zmarł 1834 w Moskwie. Wincenty Niemojowski z życia był […]

 • Stefan Batory

  Stefan Batory Wielcy   Historia Polski    Stefan Batory (1533 -1586) pochodził z Węgier, urodzony w rodzinie magnackiej z węgierskiego Siedmiogrodu. Od […]